peni_i_shtrafy_po_kreditam_fizicheskih_lic_2
29.01.2017 Категория: Автор: Елена Ткаченко
0

Як штрафуватиме Держпраці за невчасно виплачену зарплату та за зарплату менше мінімальної

У своєму листі від 04.01.2017 р. № 54/4.1/4.1-ДП-17 Держпраці уточнила, як будуть накладати штрафні санкції, передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу в 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення.

Тому, у разі виявлення порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, незалежно від кількості працівників, яких стосується порушення, тривалості порушення та кількості випадків порушень застосовується штраф у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, установлених законом на момент виявлення порушення.

Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягнуть за собою накладення штрафу в 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Отже, якщо виявлено порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, тоді розмір штрафу залежить від кількості працівників, стосовно яких допущено порушення. Якщо порушення стосувалося 2-х працівників, то розмір штрафу становитиме 20 мінімальних зарплат (2 х 10). Уточнімо — 64 000 грн у 2017 році.

Якщо працівник відмовляється отримувати зарплату (не з’являється за її одержанням за умови, якщо виплата здійснювалася весь час роботи готівкою, і працівник про це повідомлений в установленому порядку та не звертався із заявою щодо виплати зарплати через установу банку або поштовим переказом) за місцем роботи, роботодавець повинен її депонувати в установленому законодавством порядку. У такому випадку роботодавець виконає свій обов’язок щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.

Елена Ткаченко

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!