dogody0312
15.11.2016 Категория: Автор: Галина Морозовская
0

З податку на прибуток переплата: чи сплачувати авансовий внесок 2/9 податку на прибуток за ІІІ кв.

Нагадаємо: розраховують разовий авансовий внесок в розмірі 2/9 нарахованого податку на прибуток, ті хто звітує за три квартали 2016 р. Платники, що подають декларацію з податку на прибуток лише за підсумками року такий разовий аванс не обчислюють.

Платники податку на прибуток, які нарахували авансовий внесок за результатами ІІІ кварталів у розмірі 2/9 податку на прибуток за цей період сплачують його до 31.12.2016 р., тобто не пізніше 30.12.2016 р. (п. 38 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ).

Якщо у підприємства є переплата з податку на прибуток, то воно має право не сплачувати авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток за три квартали 2016 р. (звісно в межах цієї суми). При цьому зарахування переплати у сплату авансового внеску має провестись автоматично – без заяви підприємства.

Підстава – п. 87.1 ПКУ. За ним без заяви платника відбувається зарахування переплати в рахунок сплати грошових зобов’язань (або погашення податкового боргу) за одними і тими ж платежами (одного виду). Якщо платежі різні – для зарахування потрібна заява.

У даному разі однозначно, що авансовий внесок з податку на прибуток – це ніщо інше як податок на прибуток і сплачується такий аванс на ті ж рахунки і за тими ж кодами бюджетної класифікації, що і сам податок на прибуток. Тому-то заява для проведення такого зарахування не потрібна.

Про це говорять і контролери у системі ЗІР – в категорії 102.24.

Рекомендуємо: перед граничною датою сплати разового авансу провести звірку розрахунків по податку на прибуток, аби впевнитись, що по інтегрованій картці з податку на прибуток наявна переплата та перевірити її суму. Відповідно така переплата з податку на прибуток автоматично може бути зарахована у рахунок сплати разового авансового внеску.

Галина Морозовская

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!