boring-meeting
12.02.2017 Категория: Автор: Галина Морозовская
0

Відсутність діяльності: чи можна не подавати декларацію з податку на прибуток

ПИТАННЯ: Підприємство за результатами 2016 р. немає ні доходів, ні витрат. Жодної діяльності не проводило. Чи можна не подавати декларацію з податку на прибуток?

ВІДПОВІДЬ: Якщо жодних показників для декларування немає, то можна не подавати порожню декларацію.

Це випливає із п. 49.2 ПКУ. За ним «платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є».

Тобто навіть якщо немає об’єкта оподаткування, але є показники до декларування, то декларацію подають. Як розуміємо, у підприємства немає об’єкта оподаткування. Та цього замало аби стверджувати, що декларацію не слід подавати. Адже можуть бути інші показники для декларування.

Як з’ясувати чи є показники для декларування?

Якщо є хоч один рядок заповнений у фінзвітності – це уже показник для декларування. Адже фінзвітність подається до органів ДФС разом з декларацією, мало того – вона невід’ємна частина декларації – її додаток ( це прямо прописано у п. 46.2 ПКУ). Наприклад, якщо у фінзвітності підприємства є якісь дані (скажімо нарахована амортизація, значиться заборгованість попередніх періодів, тощо) – безспірно подавати декларацію (навіть з нульовими показниками) доведеться. Схоже такої думки і контролери: «у разі наявності у платника будь-яких показників, які підлягають декларуванню (в тому числі показників, які мають нульове значення або підлягають декларуванню у складі фінансової звітності, що подається разом з декларацією), платники податку на прибуток зобов’язані подавати податкову декларацію та форми фінансової звітності у терміни передбачені п. 49.18 ст. 49 Кодексу» (лист ГУ ДФС у м. Києві від 16.08.2016 р. № 18391/10/26-15-12-05-11).

Або ж є збиток попереднього періоду (від’ємний показник рядка 04 декларації за 2015 р.) – це також підстава заповнити декларацію. Адже такий збиток відображають у рядку 3.2.4 додатка РІ, відповідно буде заповнено рядок 03 декларації. А отже  є дані для декларування, тож декларацію подавати треба.

Окрім того, якщо підприємство новостворене – зареєстроване у 2016 р., і у нього дохід менше 20 млн (а у даному випадку доходів узагалі не було, то ж вони явно менші 20 млн) – то саме в 2016 р. воно приймає рішення чи застосовувати різниці з податку на прибуток чи ні (пп. 134.1.1 ПКУ). Адже рішення приймається у першому році безперервної сукупності років коли дохід менше 20 млн грн. І при його прийнятті різниці не застосовуються допоки дохід не перевищить 20 млн грн. Якщо таке рішення приймають, то роблять відмітку в полі «Рішення про незастосування різниць» графі «Наявність рішення» ставлять «+», а у графі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» зазначають реквізити прийнятого рішення – тобто номер і дату наказу (чи розпорядження) по підприємству про незастосування різниць. Ведемо до того, що це інформація, яка підлягає декларуванню. Відповідно є підстава для подання декларації, якщо інших данних узагалі немає.

Галина Морозовская

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!