Taxes-in-Hong-Kong-Further-Info
22.03.2017 Категория: Автор: admin
0

Штраф фізособі-підприємцю: різниці для платника податку на прибуток не утворює – підхід ДФСУ

Корисно знати платникам податку на прибуток, які застосовують різниці

З 2017 р. у платників податку на прибуток, які використовують різниці при обчисленні бази з цього податку, з’явилася нова різниця за штрафами, пенями та неустойками.

Так, ті платники податку на прибуток, які використовують різниці, бухфінрезультат до оподаткування збільшують на суму витрат від визнаних штрафів, пень, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 % відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ (пп. 140.5.11 ПКУ). Як бачите застосування різниці платником податку на прибуток залежить, зокрема від того на користь кого (тобто кому) він має сплатити штраф.

Ця різниця стартувала з 01.01.2017 р. завдяки Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VII. Тож складаючи декларацію за перший квартал 2017 р. на неї уже слід зважати.

Контролери в листі ДФСУ від 03.03.17 р. № 4486/6/99-99-15-02-02-15 роз’яснили, що фінансовий результат до оподаткування не збільшується на суми штрафних (фінансових) санкцій та пені, нарахованих:

— контролюючими органами за порушення вимог податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на такі контролюючі органи;

— на користь фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб — підприємців) відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів.

Дійсно не застосовують різницю за штрафами, пенями, нарахованими за порушення податкового законодавства, адже різниця поширюється на штрафи за порушення цивільного законодавства, а не податкового. А ось слова контролерів, що різниця не діє при визнанні штрафу на користь фізособи-підприємця аж надто лояльні. Безспірно штрафи фізособам  в різниці, які коригують бухфінрезульта до оподаткування, не потрапляють. А ось щодо штрафів на користь підприємців не все так однозначно. Адже підприємець є неплатником податку на прибуток, а при визнанні штрафу перед неплатниками податку на прибуток коригувальна різниця застосовується.  Окрім того в пп. 140.5.11 ПКУ, який регулює таку різницю мовиться про штрафи нараховані «на користь осіб». Вважаємо, якби законотворець бажав бачити застосування різниці при нарахуванні штрафів на користь лише юросіб, він уточнив би це прямо в нормі. Тож на нашу думку, для платника податку на прибуток серед винятків в застосуванні різниці штрафи ка користь звичайних фізосіб – не підприємців.

Тому сміливо не включати в різниці штрафи, нараховані на користь ФОПів, можуть лише ті платники податку на прибуток, які заручилися індивідуальним роз’ясненням контролерів.

За матеріалами листа ДФСУ від 03.03.17 р. № 4486/6/99-99-15-02-02-15

admin

профессиональный бухгалтер – эксперт, налоговый консультант.

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!