devushki-mnogo-voprosov
29.01.2018 Категория: Автор: Галина Морозовская
0

Чи треба кожного року повторювати рішення про відмову від різниць з податку на прибуток

У 2016 р. прийнято рішення про відмову від різниць і зроблено відмітку про це в декларації за 2016 р. Дохід у 2017 р. менше 20 млн грн. Чи треба і в декларації за 2017 р. повторювати таке рішення?

Переконані, що повторювати рішення про відмову від різниць, яке було зазначено в декларації за попередній рік,  не потрібно в наступних деклараціях. Адже така відмова надалі діє автоматично, по замовчуванню. Бо різниці після прийнятого рішення не застосовуються допоки дохід не перевищить 20 млн грн.

За пп. 134.1.1 ПКУ рішення про відмову від різниць з р. ІІІ ПКУ (крім збитку попередніх років) можна прийняти один раз в безперервній сукупності років, коли дохід не перевищує 20 млн грн. Прийнявши його та зазначивши про це в декларації в подальші роки коли доход не перевищує 20 млн грн коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).  Тобто після відмови від різниць вони не діють аж до тих пір поки дохід не перевищить 20 млн грн. Та завше не без АЛЕ, в даному випадку – «але» заключається у підході контролерів.

У підкатегорії 102.23.02 ЗІР контролери говорять про дублювання рішення про відмову від різниць і в наступні роки, коли дохід у них не перевищує 20 млн грн. Процитуємо:

«Чи необхідно платнику податків з доходом менше 20 млн. грн., який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені розд. ІІІ ПКУ, та відобразив це у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, у наступних звітних (податкових) періодах заповнювати поле «Наявність рішення»?»

 Коротка відповідь: «Якщо платник податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищував двадцяти мільйонів гривень, скористався правом про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розд. ІІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), то в основній частині Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) він зазначав інформацію про наявність такого рішення, поставивши позначку у полі «Наявність рішення», а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дату розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.
     Якщо у наступних звітних (податкових) періодах такий платник використовує право на незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування, то у Деклараціях також проставляється відповідна позначка із зазначенням інформації щодо номеру та дати розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення в Декларації за перший рік в такій безперервній сукупності років».

Відмітимо, що повторивши рішення про незастосування різниць в декларації, підприємство не допустить помилки. Тому, якщо податківці так бажають бачити ще раз реквізити рішення, можна піти їм на зустріч і повторити їх. Якщо ж ви рішення зазначили в декларації за 2016 р., а в декларації за 2017 р. не повторили його, але при цьому дохід менше 20 млн – різниці все рівно не діють, адже за пп. 134.1.1 ПКУ їх після прийнятого рішення не застосовують аж допоки дохі не перевищить 20 млн грн.

 

 

Галина Морозовская

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!