Главный-бухгалтер-как-ТОП-менеджер-компании1
10.12.2017 Категория: Автор: Елена Ткаченко
1

Головний бухгалтер без бухгалтерської служби: чи можливо?

Мінфін вважає, що законодавством не передбачено такої форми організації бухобліку на підприємстві, як введення до штату підприємства посади головного бухгалтера без створення бухгалтерської служби. Про це Мінфін зазначив у листі від 30.06.2017 р. №35210-07-10/17419.

Зокрема Мінфін нагадує, що для забезпечення ведення бухобліку підприємство самостійно обирає форми його організації, зокрема, введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

Основні функції головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухобліку підприємства, визначені ч. 7 ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р. , №996-XIV.

Відповідно до завдань та обов’язків, передбачених кваліфікаційною характеристикою посади головного бухгалтера, згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336, головний бухгалтер, зокрема;

  • керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов’язки;
  • знайомить цих працівників із нормативно-методичними документами та інформаційними матеріалами, які стосуються їх діяльності.

Тобто, посада головного бухгалтера передбачає наявність підлеглих працівників.

Таким чином, законодавством не передбачено такої форми організації бухгалтерського обліку на підприємстві, як введення до штату підприємства посади головного бухгалтера без створення бухгалтерської служби.

Мінсоцполітики дотримується такої ж думки. У листі від 13.11.2017 р. №21929/0/2-17/13 воно зазначає, що введення до штатного розпису підприємства посади головного бухгалтера можливе у разі створення відповідного структурного підрозділу (відділу, сектора тощо).

Елена Ткаченко

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Комментарии (1)

Степан

Может и директору не быть директором если он один руководит главным бухгалтером.может и ответвенность с гл.бух снимут,так как его не может быть.ответвсвенность выше криши,а быть Главным -уже и нельзя ))))

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!