1166
10.05.2016 Категория: Автор: Галина Морозовская
0

Основний засіб повністю замортизовано: чи списувати з балансу?

Замортизованість — не підстава для списання. Той факт, що залишкова вартість основного засобу дорівнює нулю, не привід його списувати. Основні засоби списують з балансу в чітко окреслених випадках: коли вони вибувають унаслідок продажу, дарування, нестачі, ліквідації або з інших причин перестають відповідати критеріям визнання активу (п. 33П(С)БО 7 «Основні засоби», п. 40 Методрекомендацій № 561).

Використовуєте основний засіб після повної замортизованості — подовжте його строк корисного використання. Строк корисного використання вагомий саме для цілей амортизації (п. 23 П(С)БО 7).

Галина Морозовская

Ведущий эксперт по налогообложению и бухучету компании "Smile бухгалтерия".

Оставить коментарий

Расскажите о нас

Поделитесь с вашими друзьями информацией о нас и станьте нашими друзьями!